Чому не можна запивати капсули соком? 

Усім відомо, що капсули і таблетки запивають водою. Але в суєті ми можемо забути цю прописну істину і скористатися іншим доступним напоєм.

Нагадуємо клієнтам S2S-VISION про те, чому не варто запивати капсули соком або чаєм:

💦 Чому капсули і таблетки запивають водою?

Рідина потрібна, щоб ліки вільно пройшли через глотку і стравохід до шлунка і почали діяти. 

Усі лікарі одностайні, що найкращий засіб, щоб запити капсулу або таблетку — приблизно 100 мл звичайної води кімнатної температури.

Питна негазована вода слугує нейтральним середовищем для хімічних реакцій між іншими сполуками. При цьому вона не взаємодіє з ліками і не змінює їхній ефект. А також допомагає капсулам (пігулкам) переміщатися з рота в шлунок і не дає їм застрягти десь дорогою. Краще випити повну склянку води, щонайменше 150-200 мл, так менше шансів відчути гіркий смак таблетки, і вона точно не прилипне до горла.

 

Чим не можна запивати ліки та БАДи?

☕️ Кава 
Кофеїн обнуляє дію седативних препаратів. А знеболювальні та протизапальні засоби в поєднанні з кавою посилюються і надають більш токсичну дію на печінку, нирки, серце.

🫖 Чай
У чаї містяться таніни, які впливають на швидкість всмоктування ліків. Також вони здатні утворювати нерозчинні сполуки з багатьма діючими речовинами, зводячи нанівець дію таблеток.   

🫗 Мінералка
У мінеральній воді розчинені іони, здатні вступати в реакцію з низкою лікарських препаратів. Так, кальцій блокує всмоктування багатьох компонентів. Більшість газованих напоїв кислі з pH близько 3-4. Кисле середовище може руйнувати захисну оболонку таблеток і капсул, а також впливати на вихідний склад таблетки.

🧃Соки
Органічні фруктові кислоти вступають у реакцію з лікарськими речовинами, змінюють їхню хімічну структуру та ефекти. Через це людина може отримати лише половину необхідної дози або, навпаки, отримати більше, ніж потрібно. Спочатку лікарі виявили такий ефект лише у грейпфрутового соку. Він не тільки блокує фермент CYP3A4 у тонкому кишечнику, який допомагає розщеплювати ліки, а й заважає печінці виводити відпрацьовані компоненти, що дуже небезпечно. Пізніше виявилося, що яблучний, апельсиновий, виноградний і журавлинний сік також можуть впливати на роботу препаратів. 

🥛 Молоко
Погіршує всмоктування ліків, що містять кофеїн. Молоко перешкоджає всмоктуванню антибіотиків і нестероїдних протизапальних препаратів. Дослідження показують, що молоко знижує біодоступність ліків, а також зменшує або збільшує швидкість виведення препаратів з організму. Біодоступність — це кількість ліків, які доходять до того місця в організмі, де вони потрібні. Однак деякі препарати рекомендують запивати саме молоком, щоб знизити ризик пошкодження слизової оболонки шлунка.

🍷 Алкоголь
Алкоголь може посилювати дію багатьох препаратів, наприклад антидепресантів, а також посилювати побічні ефекти і викликати нові. Змішування алкоголю з багатьма ліками може призвести до нудоти і блювоти, головного болю, сонливості, непритомності або втрати координації. Крім того, етанол може зробити препарат менш ефективним і навіть токсичним для організму.

 

❗️Пам'ятайте, якщо ліки потрібно запивати чимось крім води, це обов'язково буде зазначено в інструкції.

 

БАД Пакс Визион PROJECT V P