Кількість
|
Вартість
|
||
|
JUNIOR (Юніор) VISION містить «золотий» набір вітамінів і мінералів, необхідних дитячому організму. Він забезпечує дитину всіма макро- і мікроелементами, необхідними для зміцнення дитячого імунітету, здорового росту, поліпшення зору і підтримки нервової системи.
Діючи на клітинному рівні, активні компоненти комплексу JUNIOR VISION охоплюють усі системи дитячого організму, забезпечуючи всебічний розвиток дитини в період активного росту. Їхня безперервна робота дає змогу дитині нормально розвиватися.
Вітаміни Юніор VISION роблять нервову систему дитини більш стійкою, підвищують пізнавальну та рухову активність, запобігають перевтомі та перезбудженню. Підвищують захисні сили організму до різних інфекційних і застудних захворювань, сприяють формуванню і підтримці міцного здоров'я. Покращують зір і пам'ять, зміцнюють кісткову і нормалізують нервову системи, покращують кровообіг, стимулюють обмінні процеси, мають протимікробні властивості.
Універсальний, природний комплекс для дітей JUNIOR VISION створений спеціально з турботою про здоров'я вашої дитини.
Біотин, вітаміни B1, B2, В3 (РР), B6, B12, C — сприяють нормальному функціонуванню нервової системи, здійсненню розумових процесів під час великих навантажень у школі та нормальному енергетичному обміну.
Вітамін В1 бере участь у передачі нервових імпульсів, а вітамін В6 сприяє утворенню серотоніну (гормону щастя), що підвищує пізнавальну та рухову активність, а також покращує настрій дитини. Вітамін В6 також бере участь у регуляції поведінки дітей, оскільки сприяє утворенню нервових закінчень.
Фолієва кислота необхідна для росту і розвитку кровоносної та імунної систем, для створення і підтримки в здоровому стані нових клітин, тому її наявність особливо важлива в періоди швидкого розвитку організму в ранньому дитинстві. Регулює процеси збудження і гальмування нервової системи, згладжує наслідки стресових ситуацій.
Магній допомагає нормалізувати такий нестабільний і чуйний дитячий сон, а також чинить заспокійливу дію на збуджену нервову систему
Вітаміни С і Е захищають нервові клітини головного мозку і запобігають почуттю втоми і дратівливості, які часто зустрічаються у дітей.
Вітаміни A, C, D3, B6, B12, Селен — сприяють нормальній функції імунної системи.
Вітаміни С, Е, В2, Селен — сприяють захисту клітин від окисного стресу.
Вітаміни А, В2 — сприяють підтримці нормального зору, а також сприяють нормальній функції сітківки. Очам також необхідний вітамін С, оскільки без нього організм не може забезпечити антиоксидантний захист органу зору.
Біотин, фолієва кислота, вітаміни B1, В3 (РР), B12 — сприяють нормальній психологічній функції.
Кальцій дуже важливий для формування кісток, хрящів, суглобів і зв'язок, зубів, нігтів і волосся. Від нього залежить робота імунної та нервової систем. Мінерал необхідний для нормального функціонування сенсорних систем (зору та слуху), процесу згортання крові.
Вітамін D3 — сприяє підтримці нормальної функції м'язів. Забезпечує оптимальне засвоєння кальцію для формування здорових кісток і зубів.
Марганець має велике значення для утворення кісткової та сполучної тканини.
Цинк, залізо і магній допомагають активувати клітинний захист, а також є ключовими макро- і мікроелементами для поліпшення пам'яті. Крім того, залізо необхідне для здоров'я крові та запобігання анемії.
Інозитол (Вітамін B8) у великій кількості міститься і використовується в тканинах нервової системи і кришталику ока. Стимулює діяльність головного мозку, покращує концентрацію уваги, підвищує його здатність до запам'ятовування інформації, що дуже важливо для підлітків, які навчаються. Має заспокійливу дію, нормалізує сон. Контролює вироблення дофаміну і серотоніну, перешкоджає розвитку депресивних розладів.
Ванілін — ароматизатор, містить природний комплекс антиоксидантів. Головна корисність цього продукту полягає в заспокійливій дії на організм, у розслабленні, знятті роздратування, ефективному протистоянні безсонню, тривозі, занепокоєнню та гніву. Стимулює творчий потенціал і роботу мозку. Ванілін — це антидепресант і антиоксидант.
Селен посилює дію вітаміну С і вітаміну Е. Вони відповідають за здоров'я шкіри, повноцінний ріст і розвиток дитини, захист від застудних інфекцій. Без селену кістки дітей стають крихкими, сповільнюється процес росту, набір маси тіла.
Екстракт журавлини відомий своїм високим вмістом вітаміну C, антиоксидантів і флавоноїдів, які сприяють підтримці імунної системи. Запобігає розвитку авітамінозу. Уповільнює розвиток карієсу. Покращує гостроту зору. Підвищує фізичну витривалість і розумову працездатність.
Концентрат плодів бузини ефективно бореться з вірусами, включно з вірусами грипу, скорочуючи тривалість і тяжкість симптомів захворювання. Заспокоює нервову систему. Зміцнює імунну систему. Нормалізуює діяльність травного тракту.
Екстракт кори слизького в'яза покращує перистальтику кишківника; сприяє швидкому позбавленню від кашлю в разі бронхіту, астми та інших захворювань дихальних шляхів. Сприяє очищенню травної системи. Зміцнює імунітет. Має заспокійливий ефект.
Екстракт трави люцерни зміцнює кровоносну систему і зменшує рівень цукру. Також люцерна багата на фтор рослинного походження, який перешкоджає розвитку карієсу. Покращує зір, підвищує імунітет і чинить загальнозміцнювальну дію. Використовується як протизапальний засіб. Зміцнює волосся.
Властивості вітамінів Юніор Візіон:
- У період активного росту забезпечують дитячий організм повним набором необхідних вітамінів, мікро- і макроелементів.
- Необхідні для запобігання проблемам із зором.
- Ефективні в період адаптації до дитячого садка і школи.
- Позитивно впливають на стійкість нервової системи дитини.
- Підвищують концентрацію уваги та покращують пам'ять.
- Забезпечують повне засвоєння кальцію, що сприяє зміцненню кісток і зубів.
- Запобігають затримці росту і розвитку дитини.
- Попереджають розвиток карієсу зубів.
- Зміцнюють імунну систему.
- Підвищують гемоглобін.
- Підтримують роботу травної системи.
- Підвищують рухову і пізнавальну активність.
- Чинять загальнозміцнювальну дію.
- Зменшують ризик аутоімунних захворювань.
- Мають антиоксидантний ефект.
- Підвищують опірність організму до застудних та інфекційних захворювань.
- Ефективні в разі заїкання та енурезу.
- Задовольняють потреби організму, що росте, в гармонійному розвитку.
- Не допускають перевтоми і надмірної стимуляції.
- Допомагають нормалізувати обмін речовин і апетит у дітей.
- Їх застосовують після хірургічного втручання, за розумових і фізичних навантажень, під час занять спортом, у разі розладів сну.
- Профілактика і лікування анемії; гострих і хронічних захворювань органів дихання; шлунково-кишкового тракту (зокрема дисбактеріозів); інфекційних захворювань; ендокринної патології (цукровий діабет); шкірних захворювань, алергії, діатезів, патології нервової системи.
- Рекомендовані вагітним жінкам (у підвищеному дозуванні), матерям-годувальницям; людям похилого віку.
Рекомендуються в якості біологічно активної добавки до їжі — джерела біофлавоноїдів, антоціанів, амінокислот, органічних кислот, катехінів, глікозидів, додаткового джерела вітамінів С, Е, А, D3, В1, В2, В3 (РР), В5 (пантотенова кислота), В6, B7 (D-Біотину), В8 (інозитолу), В9 (фолієвої кислоти), В12 та мінеральних речовин: кальцію, магнію, заліза, цинку, марганцю та селену.
*Біологічні добавки не є заміною для збалансованого та раціонального харчування.
*Не є лікарським засобом.
ЕКСТРАКТ з ЯГІД ЖУРАВЛИНИ багатий на корисні мікроелементи — кальцій, магній, залізо, фосфор, цинк, марганець, молібден і мідь. У журавлині виявлено пектини, флавоніди, бетаїн, фенолкіслоти, антоціани, лейкоантоціани та катехіни. Журавлина містить велику кількість вітаміну С, а також вітаміни групи В (B1, B2, B5, B6), вітаміни А, К і Е. Екстракт журавлини запобігає розвитку авітамінозу. Уповільнює розвиток карієсу. Покращує гостроту зору. Підвищує фізичну витривалість і розумову працездатність. Вітаміни та антиоксиданти, що містяться в журавлині, сприяють загальному зміцненню імунітету організму дітей. Журавлина підвищує захисні сили дитини в разі застудних захворювань (ГРЗ, ГРВІ, грип, аденовірусна інфекція). Насичуючи її організм вітамінами та мінералами, допомагає зберегти сили та міцне здоров'я, зменшує інтоксикацію дитячого організму. Журавлина містить велику кількість пектину, тому може сприяти природному виведенню з організму отрут, радіоактивних речовин та іонів важких металів, тому особливо корисна дітям, які живуть у містах, великих промислових центрах, регіонах із несприятливими екологічними умовами. Пектин також важливий для поліпшення перистальтики кишечника. Він підвищує секреторну здатність шлунка й підшлункової залози, сприяє розмноженню корисних мікроорганізмів у кишечнику, чинить протизапальну й обволікаючу дію, тому виправданим є його застосування під час лікування дисбактеріозу в дітей. Журавлина містить велику кількість антоціанідів, флаваноїдів та інших антиоксидантів. Вони допомагають боротися зі стресом оксидативного типу, який може призвести до пошкодження клітин і спричинити різні захворювання. На сьогоднішній день, екстракт журавлини широко використовують для виробництва спеціальних харчових добавок, дія яких спрямована на підвищення імунітету, зменшення запальних процесів і запобігання багатьом серйозним захворюванням, зокрема й онкологічним.
ПЛОДИ БУЗИНИ ЧОРНОЇ містять аскорбінову та яблучну кислоти, рутин, каротин. Містять велику кількість вітамінів A, C, B1, B2, B3 (PP), B5, B6 і B9, а також мінерали: кальцій, калій, залізо, магній, фосфор, натрій, цинк, мідь і селен. Особливе значення мають флавоноїди та антоціани, які є потужними антиоксидантами, самбуцин, дубильні речовини, амінокислоти, органічні кислоти, смоли, пектини, глікозид самбунігрин. Бузина чорна нормалізує роботу кори надниркових залоз, допомагає в разі порушення пігментації шкіри, кон'юнктивіту, шкірних захворювань і від депресій. Завдяки вітаміну С і антоціанам чорна бузина підвищує імунітет і активізує захисні властивості організму щодо вірусних інфекцій, зокрема вірусу грипу, скорочуючи тривалість і тяжкість симптомів захворювання. Протизапальні властивості ягід бузини допомагають зменшити запальні процеси в організмі. Крім антиоксидантних і противірусних властивостей, чорна бузина сприяє загальному зміцненню організму. Екстракт бузини стимулює вироблення цитокінів — білків, які відіграють ключову роль в імунній відповіді організму. Це робить бузину цінним компонентом у складі різних харчових добавок і натуральних лікарських засобів. Плоди бузини допомагають травленню, стимулюють вироблення шлункового соку, знижують кислотність, чинять жовчо- і діуретичну дію, прискорюють обмін речовин. Крім того, ягоди бузини мають антигельмінтні властивості, чудово впливають на зір, слугують хорошою профілактикою катаракти. Ще бузина — це ефективна профілактика атеросклерозу, безсоння і частих головних болів, заспокоює нервову систему!
ЕКСТРАКТ КОРИ СЛИЗЬКОГО В'ЯЗА багатий антиоксидантами і протимікробними агентами. Містить вітаміни (групи В, А, С, К), мінерали (кальцій, магній, фосфор), а також дубильні речовини, катехіни, біофлавоноїди, полісахариди, волокна, тритерпеноїди. Антиоксиданти, що входять до складу слизького в'яза, зміцнюють імунітет. Кора в'яза використовується в лікуванні захворювань кишківника, які пов'язані із запальними процесами. Він допомагає травленню, сприяє підтримці здорового pH шлунка й очищенню травної системи. Допомагає в разі алергічних реакцій з боку шлунково-кишкового тракту. Ефективний у разі закрепів, діареї, метеоризму та інших розладів шлунково-кишкового тракту. Розчинна клітковина слизького в'яза діє як пребіотик, який живить корисні бактерії кишківника. Завдяки природному процесу ферментації розчинна клітковина розщеплюється, живлячи та стимулюючи розмноження цих необхідних пробіотичних бактерій. Своєю чергою, ці бактерії сприяють травленню і життєво важливі для імунної системи. Коли в дихальну систему потрапляє пил, забруднення довкілля, побутова хімія, пилок та інші алергени, починається запальний процес. Він супроводжується набряком носоглотки, нападами кашлю, нежиттю. Застосування кори в'яза полегшує симптоми хронічної, гострої та сезонної алергії. Сприяє швидкому позбавленню від кашлю при бронхіті, астмі та інших захворюваннях дихальних шляхів.
ЕКСТРАКТ ТРАВИ ЛЮЦЕРНИ містить велику кількість хлорофілу, білки та всі амінокислоти, вітаміни групи В, вітаміни А, С, РР, D, Е, К, макроелементи (калій, кальцій, магній, фосфор), мікроелементи (залізо, марганець, мідь, цинк, фтор, кобальт, натрій, кремній), вуглеводи, сапоніни, токофероли, органічні кислоти, флавоноїди, сапоніни, токофероли, флавонони, мідь, цинк, фтор, кобальт, натрій, кремній), вуглеводи, алкалоїди, сапоніни, токофероли, органічні кислоти, флавоноїди, а також низка протеолітичних ферментів, що розщеплюють білки і сприяють їх засвоєнню. Цілющі властивості люцерни здавна використовують у народній медицині: за занепаду сил, зниження працездатності та втоми. Люцерна є природним сечогінним і жарознижувальним засобом. Сапоніни люцерни зв'язують холестерин і блокують його всмоктування, тим самим знижуючи рівень «поганого» холестерину в крові. Також стероїдні сапоніни у складі люцерни впливають на організм аналогічно до гормонів надниркових залоз, а саме підвищують їхню активність, у такий спосіб збільшуючи стійкість до стресів дитини. Вітаміни групи B необхідні для нервової системи і можуть нейтралізувати наслідки стресу та депресії. Вони відповідають за мозкову діяльність і забезпечують розумову активність. Крім «антистресового ефекту» екстракт, будучи сумішшю білка і вітамінів групи В, є природним енергетиком, який підвищує імунітет. Екстракт люцерни легко справляється з гнійними запаленнями та грибковими захворюваннями. Завдяки наявності непротеїнової амінокислоти L-канаверину екстракт має властивості, що пригнічують проліферацію вірусів, таких як вірус простого герпесу. Люцерна містить фтор, який зміцнює зубну емаль, оберігає від карієсу і розвитку небажаної мікрофлори в порожнині рота. Встановлено, що люцерна містить велику кількість хлорофілу, який сприяє процесу очищення організму, виступає бар'єром проти бактеріальних інфекцій, чудово очищає судини та сприяє їхній еластичності. Флавоноїди — потужні антиоксиданти, що борються із запаленнями, больовими синдромами та запобігають вірусним інфекціям. Завдяки вітаміну С екстракт люцерни діє як потужний антиоксидант, підвищуючи захисні функції організму. Вітамін Е сприяє обмінним процесам, прискорюючи регенерацію клітин.
БІОФЛАВОНОЇДИ (інша назва — Вітамін Р) — найчисельніша група рослинних поліфенолів, що об'єднує в собі низку біологічно активних речовин, а саме гесперидин, рутин і кверцетин. Вони є ефективним профілактичним засобом: чинять антиоксидантну дію, знижують згортання крові, зменшують ламкість і проникність капілярів, поліпшують жировий обмін. Тільки рослини виробляють флавоноїди, тому в продуктах тваринного походження ці речовини практично відсутні. Біофлавоноїди не накопичуються в організмі і тому мають надходити щодня з їжею. Вони можуть змінити реакцію організму на алергени, канцерогени та віруси. Про це свідчать противірусні, протизапальні, протипухлинні та протиалергійні властивості флавоноїдів. Крім того, біофлавоноїди здатні нормалізувати роботу імунної системи, уповільнювати запальні процеси та запобігати проліферації ракових клітин. Вітамін С разом із вітаміном Р регулюють процес утворення колагену — основного елемента, що сприяє зміцненню кровоносних судин і поліпшенню стану сполучної тканини сухожиль, зв'язок, кісток, хрящів, нігтів, волосся, шкіри. Також біофлавоноїди зменшують набряки, нормалізують кров'яний тиск і розширюють кровоносні судини. Однак у пошуках флавоноїдів сучасній людині має сенс звернутися не лише до натуральних продуктів, а й до біологічно активних добавок. Насправді ні шоколад, ні фрукти не можуть забезпечити дитячий організм справді достатньою кількістю флавоноїдів. Для боротьби з цією проблемою фахівці всього світу використовують БАДи як джерела флавоноїдів.
ВІТАМІН С підтримує здоров'я шкіри, кровоносних судин, кісток і хрящів, допомагає в загоєнні ран, зміцнює м'язи. Європейські вчені довели, що вживання вітаміну С може знизити частоту і тривалість респіраторних інфекцій, тому вітамін С для дітей може виявитися корисним для профілактики частих ГРЗ. Вітамін C також допомагає організму засвоювати інший важливий мікроелемент — залізо. Залізо переносить кисень по всьому тілу, щоб клітини могли виробляти енергію. Вітамін C також бере участь у виробництві колагену — білка, що допомагає організму дитини формувати здорові зв'язки і сухожилля, кістки і зуби. Важливий колаген і для шкіри. За дефіциту вітаміну C підвищується ризик розвитку застудних захворювань, рівень холестерину в крові, себорея, підвищена стомлюваність, дратівливість, сонливість, втрата апетиту і синці. Ще один прояв дефіциту вітаміну С — кровоточивість ясен. У дітей може розвинутися запалення суглобів або болі в суглобах. Оскільки вітамін С допомагає організму засвоювати залізо, за залізодефіциту зазвичай спостерігається і нестача вітаміну С. Організм не накопичує вітамін С, тому діти мають щодня приймати добавки з аскорбінкою.
ЗАЛІЗА ФУМАРАТ — це органічна форма заліза, яка легко засвоюється організмом і не спричиняє небажаних побічних ефектів. Фумарат заліза використовують як ліки для лікування і профілактики залізодефіцитної анемії. Залізо в організм надходить тільки з їжею, засвоюється мало (15-35% з м'ясних продуктів і 2-20% з рослинних), та ще й конкурує за засвоєння з іншими мінералами! Залізо особливо необхідне в період швидкого росту дитини: воно бере участь у кровотворенні та постачанні клітин киснем, у синтезі імунних клітин, формуванні тканин, які ростуть, обміні холестерину, очищенні печінки. Якщо заліза, що надходить з їжею, недостатньо для задоволення потреб організму, що росте, або засвоєння заліза у дитини з якихось причин порушено — виникає дефіцит заліза в організмі. До «групи ризику» потрапляють і дівчатка-підлітки після початку менструацій. Залізо відіграє важливу роль у розвитку інтелекту дитини, її фізичному зростанні та правильному функціонуванні нервової системи. Тому забезпечення організму дитини достатньою кількістю заліза є першочерговим завданням. Завдяки вмісту в складі заліза 70 цінних ферментів, цей мікроелемент чинить потужну оздоровчу дію на функціонування всіх систем і органів дитячого організму. Нестача заліза в організмі дитини може спричиняти затримку росту і розвитку, знижувати працездатність і успішність у школі, сприяти збільшенню частоти гострих респіраторних захворювань, викликати збочення апетиту. За даними ВООЗ, щоденні добавки заліза для дітей віком 5-12 років знижують ризик дефіциту заліза та анемії.
ВІТАМІН Е необхідний для правильного функціонування багатьох органів тіла. Він відіграє центральну роль в імунній системі дитини та діє як антиоксидант, нейтралізуючи вільні радикали, які пошкоджують клітини на генетичному рівні. Вітамін Е життєво необхідний для дитячого організму вже з народження. Його нестача серйозно позначається на розвитку і стані імунної системи, найважливішого білка гемоглобіну в крові, нестача якого призводить до анемії. Крім того, дефіцит вітаміну тягне за собою зниження розумової активності, збої і затримки в розвитку статевої системи в підлітковому віці. Вітамін Е дає змогу поліпшити живлення шкіри та волосся, знизити їхню сухість, зміцнити нігті. Вітамін Е також регулює енергетичний обмін у м'язах, допомагаючи накопичувати енергетичний резерв — глікоген. Покращує роботу нервової системи та зміцнює імунітет. А ще сприяє засвоєнню корисних речовин, включно з вітаміном D, і захищає вітамін А від руйнування в організмі. Саме тому вітаміни А та Е називають партнерами. Вітаміни С і Е запобігають перевтомі та перезбудженню, які так характерні для дітей, покращують пам'ять. Як типовий прояв дефіциту токоферолу можна спостерігати таке: ослаблення м'язової системи; психічна, емоційна нестабільність; затримка інтелектуального та фізичного розвитку в дітей; погіршення роботи зорових органів; передчасне старіння шкіри.
ВІТАМІН А відповідає за розподіл стовбурових клітин, ріст організму, силу імунної системи, а також якість зору. Стимулює ріст клітин, перешкоджає виникненню катаракти, прискорює регенерацію тканин. Вітамін A також виконує захисну функцію — знижує негативний вплив ультрафіолетового випромінювання, що знижує ризик отримання сонячних опіків, а крім цього чинить косметичний вплив на шкірні покриви. Вітамін A чинить багатосторонню дію на організм: покращує роботу кишечника, печінки, нирок, підтримує органи зору, виводить токсини, має антибактеріальні, противірусні властивості. Вітамін A — це речовина, що дає змогу поліпшити зір. Його антиоксидантні властивості беруть участь у захисті очей від впливу вільних радикалів. Він забезпечує стабільну діяльність зорового аналізатора, бере участь у синтезі пігменту сітківки і процесі сприйняття оком світла. Вітамін А особливо корисний у сезон застуди та грипу. Він зміцнює імунну систему від вторгнення бактерій, вірусів і грибків. Нестача вітаміну А насамперед негативно позначається на зовнішньому вигляді дитини — з'являється вугровий висип, а шкіра стає сухою і лущиться. Крім цього страждають нігті та волосяні покриви. Перші починають розшаровуватися, а другі стають більш рідкісними і можуть випадати навіть у досить ранньому віці. Також можуть спостерігатися такі симптоми: підвищується чутливість емалі зубів; спостерігається уповільнення росту; знижується якість зору; погіршується працездатність імунної системи, і вірусні інфекції можуть проникнути в організм практично безперешкодно.
ВІТАМІН D3 вкрай важливий для підтримання повноцінного метаболізму кальцію і фосфору і, відповідно, для нормального росту кісток, роботи м'язів, нервової системи та системи гемостазу. Важка нестача такого нутрієнта в дитинстві та дитячому віці спричиняє рахіт — захворювання, за якого порушується мінералізація кісткової тканини. Цей стан особливо небезпечний для кісток, що швидко ростуть, адже з віком пластинки росту продовжують збільшуватися, але неадекватна мінералізація призводить до викривлення несучих кінцівок (як ніг, так і рук). Згідно з даними різних досліджень, більше половини людства страждає на дефіцит вітаміну D. Рахіт, дерматит, ослаблення імунітету, уповільнення розумового розвитку, алергійні реакції, серцево-судинні та навіть онкологічні захворювання — ось неповний перелік станів, до яких призводить дефіцит вітаміну D. Доведено, що прийом вітаміну D знижує ризик розвитку гострих респіраторних інфекцій. У разі важкого дефіциту вітаміну D може розвинутися гіпокальціємія (зниження рівня кальцію в крові), що загрожує виникненням судом. Хоча в багатьох країнах такий нутрієнт додають у різні харчові продукти, його нестача у дітей все-таки залишається серйозною проблемою. Вітамін D3 разом з іншими вітамінами зміцнює імунітет і є чудовим засобом профілактики застудних захворювань усіх видів.
ВІТАМІНИ ГРУПИ В роблять нервову систему дитини більш стійкою, підвищують пізнавальну і рухову активність. Запускають жировий і вуглеводний обмін, що сприятливо позначається на стані м'язів, зорі, травленні, на стані печінки і нервової системи, а також на шкірі та рості волосся. Покращують захисні властивості організму і сприяють виробленню антитіл. Допомагають організму дитини перетворити їжу в енергію, яка необхідна для нормальної роботи травної системи. Сприяють підтримці хорошого сну. Кожен вітамін B відіграє індивідуальну, унікальну роль в організмі, але, як група, вони найвідоміші тим, що допомагають організму вивільняти енергію, необхідну йому для нормального функціонування, з таких поживних речовин, як вуглеводи, жири та білки. До того ж вітаміни групи В також допомагають знизити рівень стресу. Ознаки нестачі вітамінів групи B (залежно від того, якого вітаміну групи B дефіцит): анемія; ламке волосся та нігті; серцево-судинні симптоми; депресія; труднощі з концентрацією уваги; втома; випадання волосся; дратівливість; знервованість; короткочасна втрата пам'яті; шкірні захворювання; розлад шлунка; втрата ваги.
ВІТАМІН В1 — найважливіший вітамін в енергетичному обміні дітей. Саме завдяки вітаміну В1 дитина отримує максимум енергії для ігор, навчання та розвитку. Він сприяє поліпшенню роботи мозку, пам'яті, уваги, мислення, нормалізує настрій, підвищує здатність до навчання, стимулює ріст кісток, м'язів, нормалізує апетит, підтримує тонус м'язів травного тракту, усуває «морську хворобу» і знімає заколисування, підтримує тонус і нормальне функціонування серцевого м'яза, зменшує зубний біль. Дефіцит вітаміну В1 проявляється такими симптомами: підвищена стомлюваність; дратівливість; депресія; безсоння або тривожний сон; погіршення пам'яті; втрата концентрації уваги; погіршення апетиту; пронос або гіпотонічний закреп; нудота; головні болі; погіршення координації руху; м'язова слабкість; задишка, за найменшого фізичного навантаження.
ВІТАМІН В2 здебільшого потрібен для забезпечення нормального метаболізму жирів і вуглеводів, функціонування нервової системи, м'язів, зокрема серцевого м'яза, зору, шкіри, слизових оболонок, нігтів і волосся. Рибофлавін часто призначають під час лікування захворювань очей, наприклад, у разі дистрофічної зміни сітківки, оскільки рибофлавін у формі коферментів бере участь в окисно-відновлювальних реакціях і сприяє підвищенню сприйнятливості кольору зоровим аналізатором та темновій адаптації. Функції вітаміну B2 роблять його серйозним помічником у боротьбі проти шкірних хвороб, ран, що погано гояться, анемії. Через нестачу вітаміну знижується активність кісткового мозку і порушується обмін заліза. А порушення процесів синтезу гемоглобіну — прямий шлях до анемії. Рибофлавін також є антиоксидантом і допомагає організму перетворювати вітамін В6 і фолієву кислоту на активні форми, що важливо для росту і виробництва еритроцитів. Нестача вітаміну В2 призводить до запалення шкіри (себорейний дерматит) і слизових оболонок (розтріскування губ і куточки рота, червонуватий язик), до порушень зору (сльозотеча, підвищена чутливість до світла).
ВІТАМІН В3 (Ніацин, Вітамін PP) необхідний дитячому організму для перетворення вуглеводів і жирів в енергію. Благотворно впливає на функцію мозку — пам'ять, концентрацію, мислення. Ніацин необхідний мозку, як кальцій для кісток — без нього не може нормально функціонувати пам'ять, дитина втрачає здатність до асоціацій, не може спати. Нормальний зір — також заслуга вітаміну В3. Допомагає підтримувати здоров'я шкіри, приносить користь волоссю і стимулює кровообіг у коренях волосся. Вітамін PP бере участь у розщепленні та подальшому синтезі амінокислот, вуглеводів, жирних кислот, також він регулює рівень холестерину, тому дефіцит елемента небезпечний для організму. Він ефективно сприяє функціонуванню нервової системи, виробленню статевих гормонів, а також еритроцитів. Симптоми нестачі вітаміну В3: зниження апетиту, нудота, слабкість, безсоння, лущення шкіри на обличчі, руках, тріщини на слизових оболонках рота, шкіри.
ВІТАМІН B5 (Пантотенова кислота), потрапляючи в організм, перетворюється на пантетин, який входить до складу коензиму А, що відіграє важливу роль у процесах окиснення й ацетилювання. Коензим А — одна з небагатьох речовин в організмі, що бере участь у метаболізмі і білків, і жирів, і вуглеводів. Вітамін В5 необхідний для синтезу життєво важливих жирних кислот, холестерину, гістаміну, ацетилхоліну, гемоглобіну. Низка зарубіжних досліджень вказують на важливу роль вітаміну В5 у роботі серцево-судинної системи та регулювання обміну речовин, що особливо актуально при підборі вітамінів для підлітків. Нестача пантотенової кислоти в організмі призводить до порушень обміну речовин, на основі яких розвиваються дерматити, депігментація та втрата волосся, припинення росту, виснаження, зміни в надниркових залозах та нервовій системі, а також розлади координації рухів, функцій серця та нирок, шлунка, кишківника.
ВІТАМІН B6 важливий для правильного росту і розвитку дітей. Бере участь у виробленні енергії, розвитку мозку, імунній функції, а також у білковому обміні та формуванні еритроцитів. Необхідний для нормального функціонування центральної та периферичної нервової системи. Цей елемент бере участь у виробленні «гормонів щастя», які відповідають за міцний сон, гарний настрій і апетит. До всього вітамін B6 є провідником магнію в клітини. А магній допомагає утримати кальцій у нових кісткових клітинах. Тобто, наявність у належному обсязі вітаміну B6 вкрай необхідна організму дитини загалом, і її кістковій системі зокрема. Ще він бере участь у боротьбі з інфекціями, підтримуючи імунну систему вашого чада. Він забезпечує обмін амінокислот і підсилює захисні функції організму. Крім цього, бере участь у виробленні кров'яних тілець і гемоглобіну, а також регулює рівень гормонів. Дефіцит вітаміну В6 у дітей проявляється слабкістю і втомою, може призвести до анемії. Також порушується ріст і розвиток, з'являються висип на шкірі, подразнення, вугрі, фурункули. У дітей може часто змінюватися настрій, вони стають роздратованими. Ознаками нестачі можуть бути також сухість і випадіння волосся, нудота, зниження апетиту, кон'юнктивіт, безсоння і стоматит.
ВІТАМІН B7 (D-Біотин) відіграє життєво важливу роль, допомагаючи ферментам розщеплювати жири, вуглеводи та білки в їжі. Форма D-Біотину — єдина з восьми форм біотину, яка повністю біологічно активна! Є джерелом сірки, необхідної для синтезу колагену, бере участь у реакції активування і перенесення СО2. Біотин необхідний для нервової системи і корисної мікрофлори кишківника, а ще важливий для здоров'я волосся, нігтів і шкіри, через що отримав назву «вітаміну краси». Біотин сприяє оздоровленню потових залоз, нервових тканин і кісткового мозку. Крім того, він сприяє полегшенню м'язових болів. Дефіцит біотину може призводити до розвитку дерматиту, ламкості та втрати волосся, потоншення та деформації нігтів, зменшення тонусу м'язів і судин, гальмування розвитку та росту, а також розвитку деяких психічних захворювань. Нестача вітаміну В7 може стати причиною порушення обміну речовин.
ВІТАМІН В8 (Інозитол) один із найважливіших вітамінів групи B. У великій кількості міститься і використовується в тканинах нервової системи, кришталику ока, слізній і насіннєвій рідині. Інозитол стимулює діяльність головного мозку, покращує концентрацію уваги, стимулює розумову діяльність, знижує стомлюваність мозку, підвищує його здатність до запам'ятовування інформації. Вітамін B8 бере участь в обміні жирів в організмі, покращує передачу нервових імпульсів, допомагає підтримувати в здоровому стані печінку, шкіру і волосся. Інозитол знижує вміст холестерину в крові, запобігає крихкості стінок кровоносних судин, регулює рухову активність шлунка і кишечника. Він має заспокійливу дію, сприяє в проведенні нервових імпульсів. Контролює вироблення дофаміну і серотоніну, перешкоджає розвитку депресивних розладів. Має виражені антиоксидантні властивості. Допомагає боротися з дією вільних радикалів у мозку, кровотоці та інших тканинах нашого тіла. Добавки вітаміну В8 можуть використовуватися в психіатрії, як альтернатива синтетичним антидепресантам. Перші ознаки дефіциту інозитолу: порушення ритму сну, безсоння; знервованість, безпричинна агресія, плаксивість, неуважність уваги; випадання волосся, ламкість та сухість; погіршення зору, захворювання очей; дерматити різного типу, погіршення стану шкіри, сухість; підвищення показників «поганого» холестерину; порушення роботи серцево-судинної та травної системи; слабкість, м'язова дистрофія; відхилення в роботі нервової системи. Нестача речовини супроводжується розслабленням гладких м'язів кишечника. Порушується перистальтика, зростає ризик запорів і формування копролітів.
ФОЛІЄВА КИСЛОТА (Птероілмоноглутамінова кислота, Вітамін В9) бере активну участь у синтезі ДНК і РНК, утворенні еритроцитів і має вирішальне значення в періоди швидкого росту організму дитини. Фолієва кислота необхідна для створення і підтримання в здоровому стані нових клітин, тому її наявність особливо важлива в періоди швидкого розвитку організму — на стадії раннього внутрішньоутробного розвитку і в ранньому дитинстві. Вітамін В9 впливає на ріст і розвиток усіх тканин, налагоджує роботу імунної системи, підтримує серцево-судинну систему. Також бере участь у синтезі амінокислот і ферментів. Благотворно впливає на роботу кровотворної системи та функціональність лейкоцитів, на здоров'я печінки та на травну систему загалом. Крім того, фолієва кислота регулює процеси збудження і гальмування нервової системи, згладжує наслідки стресових ситуацій. Ознаки дефіциту фолієвої кислоти: пригнічений неспокійний стан; відчуття страху; проблеми з пам'яттю; проблеми з травленням; стоматит у порожнині рота; анемія; зниження активності дитини; дратівливість та агресія; шкірні захворювання; випадіння волосся. Крім того, з часом дефіцит B9 може призвести до дисфункції центральної нервової системи, аж до загальмованого мислення.
ВІТАМІН B12 відіграє важливу роль у функціонуванні нервової системи. Він бере участь в утворенні мієлінових оболонок нервових волокон, які, своєю чергою, захищають нерви і забезпечують правильне проведення нервових імпульсів. Такого роду «ізоляція» нервових волокон важлива як для периферичної, так і для центральної нервової системи. Крім того, вітамін В12 бере участь у синтезі нейромедіаторів і гормонів, які контролюють сприйняття, настрій і психіку. Цей вітамін сприяє утворенню еритроцитів і синтезу ДНК. Він необхідний для більш ніж 100 функцій організму щодня. За тривалого дефіциту цієї біологічно активної речовини дитина стає млявою, швидко втомлюється, відмовляється від їжі, гірше запам'ятовує нове. Найчастіше хороший кровообіг пов'язують із високим рівнем заліза, але насправді фолієва кислота і вітамін B12 відіграють таку саму роль. Тому їх називають кровотворними вітамінами. В12 допомагає поділу еритроцитів, які необхідні для підтримки постійної циркуляції кисню в нашому організмі. Отже, саме дефіцит B12 та фолієвої кислоти насправді часто є причиною анемії. Симптомами дефіциту вітаміну В12 зазвичай є втома, погіршення пам'яті, зниження концентрації уваги, поганий настрій і м'язова слабкість. Збої в роботі периферичних нервів часто спричиняють такі симптоми в нижніх кінцівках, як поколювання, оніміння, болючість у литкових м'язах.
СЕЛЕН сьогодні класифікують як есенціальний, тобто незамінний і необхідний для повноцінного метаболізму. У складі дитячих вітамінів JUNIOR VISION органічна, біоактивна форма селену, L-селенометіонін, — це одна з форм, яка найбільш засвоюється і всмоктується. Він є ключовою ланкою в антиоксидантній системі дитячого організму. Ферменти, які пов'язані з селеном, захищають клітини тіла від вільних радикалів, алергенів, інфекційних агентів. Таким чином реалізується захист від вірусів і бактерій, грибків і паразитів, пухлинних клітин і алергії. Антиоксиданти допомагають захистити клітини від пошкодження і загибелі, підтримують активність імунної системи. Селен входить до складу гормональних сполук, ферментів у плазмі крові та в лімфі, міжклітинній рідині. Крім уже перерахованих ефектів, мікроелемент підсилює ефекти від аскорбінової кислоти (вітаміну С) і токоферолу (вітаміну Е). Вони відповідають за здоров'я шкіри, повноцінний ріст і розвиток дитини, захист від застудних інфекцій. За рахунок ферментів із селеном відбувається захист ядер клітин і структур ДНК від пошкоджень, що запобігає небезпечним мутаціям. Спільно з марганцем селен регулює процеси поділу клітин. Без селену кістки дітей стають крихкими, сповільнюється процес росту та набір маси тіла. Крім того, за дефіциту можуть порушуватися процеси запам'ятовування інформації, її подальшого відтворення, а також поведінка. Поганий апетит у дітей — не рідкість. Якщо в дитини до того ж часто з'являються прищики, гнійничкові висипання, це вже сигнал неблагополуччя. Мало того — дитина швидко втомлюється, часто скаржиться, що в неї «ніжки болять». Усі ці симптоми в комплексі можуть бути ознаками нестачі в харчовому раціоні дитини мікроелемента селену. Дефіцит селену характеризується слабкістю, зниженням захисних функцій організму, анемією, захворюваннями нирок і підшлункової залози. Якщо мікроелемента бракує, можуть страждати скелетні м'язи, печінка та м'язи серця, порушується ріст скелета, кістки стають крихкішими.
МАРГАНЕЦЬ — без нього неможлива нормальна робота центральної нервової системи. Цей корисний мікроелемент допомагає людині почуватися набагато міцнішою і спокійнішою, не так швидко ображатися і збуджуватися в незручних ситуаціях, під час стресу. Марганець контролює вироблення спеціальних речовин — нейромедіаторів, які фізіологічно активні. Вони відповідають за те, щоб нервові імпульси швидко передавалися від волокон нервової тканини до інших таких самих волокон. Марганець також допомагає нормальному розвитку кісткової системи. Якщо марганець присутній в організмі в правильних дозах, кістки нормально ростуть і розвиваються. Марганець для кісток так само необхідний, як і кальцій. Мінерал сприяє тому, що хрящі швидше ростуть і стають міцнішими — ця функція особливо корисна для дітей, підлітків і людей, які перенесли травми кісткової тканини. Марганець також активно допомагає боротися з катарактою, розсіяним склерозом сітківки та іншими захворюваннями очей. Засвоєння вітамінів завдяки марганцю відбувається швидше, особливо — вітамінів групи В, вітаміну С, вітаміну Е. З марганцем швидше розмножуються і розвиваються нові клітини організму, з ним швидше гояться ранки, подряпини та інші ушкодження шкіри. З марганцем швидше і чіткіше працює мозок і обмін речовин відбувається швидше. Ознаки потенційного дефіциту марганцю включають: зниження чутливості до глюкози; проблеми з ростом у дітей; зміни в обміні вуглеводів і жирів; хронічна втома; гормональний дисбаланс.
КАЛЬЦІЮ ЦИТРАТ — одна з найбільш біодоступних форм кальцію. Це означає, що він легко поглинається і використовується організмом. Кальцій дуже важливий для формування кісток, хрящів, суглобів і зв'язок, зубів, нігтів і волосся. Від нього залежить робота імунної та нервової систем, мінерал потрібен для нормального функціонування сенсорних систем (зору та слуху), процесу згортання крові. Кальцій ще й регулює обмін речовин, процеси м'язового скорочення і передачі нервових імпульсів. Цей мінерал важливий для людей будь-якого віку, але з особливою увагою потрібно стежити за його рівнем у дітей і літніх людей. Кальцій в організмі дитини бере участь більш ніж у 300 біологічно значущих реакціях. Він формує здорову тканину зубів, як молочних, так і корінних — без нього не буде міцної зубної емалі та дентину. Кальцій регулює серцевий ритм і артеріальний тиск. Мінерал підживлює нервові клітини і знімає підвищену нервово-м'язову збудливість. Допомагає знизити поганий холестерин. Навіть помірна нестача кальцію в організмі дитини може спричиняти такі проблеми, як неправильний ріст молочних або корінних зубів, відставання в рості, сонливість, підвищену стомлюваність, закрепи. Нестача кальцію в організмі проявляється підвищеною збудливістю нервової системи і нападами хворобливих судом. Запідозрити дефіцит допоможуть такі симптоми — загальна слабкість, зниження успішності, суха шкіра, ламке волосся і нігті, прогресуючі ураження зубів — карієс і пародонтит, відчуття повзання мурашок у пальцях рук і м'язові посмикування. У дітей відзначаються викривлення хребта, порушення постави, інші деформації кісток. Дитина гірше росте, в рідкісних випадках формуються патологічні переломи.
ЦИНК потрібен дітям і підліткам для нормального розвитку і формування внутрішніх органів. У складі людського тіла цинк є найпоширенішим металом після заліза. Мікроелемент активує понад 200 ферментів, що використовуються організмом для перетравлення і якісного всмоктування їжі. Роль цинку неможливо переоцінити: бере участь у метаболізмі, підвищує імунні сили, має сильні антиоксидантні властивості. Він разом із вітаміном A і вітаміном C перешкоджає виникненню імунодефіцитів, стимулюючи синтез антитіл і надаючи противірусну дію. Цинк, впливаючи на гормони гіпофіза, активізує їхню діяльність. Без нього неможливе вивільнення вітаміну А, який підвищує імунітет, захищає очі та покращує стан шкіри, до того ж цинк бере участь у формуванні скелета та кісток. Разом із вітамінами В6 і В9 нормалізує та регулює процеси регенерації шкіри та слизових оболонок. Саме тому цей елемент має в достатніх кількостях бути присутнім у раціоні, як дорослих, так і дітей. Також варто зазначити, що цей елемент прискорює загоєння ран (а для дітей, які регулярно отримують подряпини та забої, це надзвичайно важливо), сприяє нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту і навіть допомагає боротися з різними недугами та розладами нервової системи. Цей природний мікроелемент активізує імунітет людини, благотворно впливає на стан зубів, очей, покращує пам'ять. Для дитячого організму він важливий ще й тому, що сприяє правильному розвитку і функціонуванню статевих органів. Нестача цього важливого мікроелемента може стати причиною порушення росту і розвитку дітей, апетиту, втрачається повноцінна робота шкіри як основного органу захисту.
МАГНІЙ — його дія дуже важлива для функціонування нервової системи та м'язів. Саме вони мають ту активність, за якої магній здійснює регуляцію клітинних мембран для інших іонів металів. У результаті підтримуються імунологічні процеси, що протікають в організмі. Брак магнію особливо сильно позначається на дитячому організмі. Нервова система дитини менш стійка до стресів, які виникають внаслідок адаптації до дитячого садочка та під час навчання в школі. Магній необхідний дітям для поліпшення концентрації уваги, нормалізації емоційного стану та нічного сну. Він допомагає знизити стомлюваність, усунути проблеми з серцем і органами травлення, використовується для профілактики дитячих неврозів. Магній бере участь в енергетичному обміні клітин, правильному регулюванні обмінних процесів, для зняття збудливості нервової системи у дітей. Магній працює разом із кальцієм, це основа опорно-рухової системи, і ці елементи мають бути в балансі. Тоді дитина буде активною і правильно розвиватиметься. Як може проявлятися дефіцит магнію в дорослих і дітей: підвищена стомлюваність; дратівливість, підвищена емоційність, плаксивість, примхи; порушення сну, погане засинання, тривожний сон, жахіття; головні болі, запаморочення; зниження пам'яті, уваги; здригання, нервові тики, посмикування м'язів, тремор (тремтіння кистей рук, а в немовлят рук і підборіддя); судоми в литкових м'язах, м'язові болі під час потягування; болі в животі, закрепи; болі в серці, прискорене серцебиття; підвищення артеріального тиску; загострена реакція на зміну атмосферного тиску (метеочутливість — погане самопочуття під час зміни погоди), головні болі, болі в суглобах тощо. д. Прочитавши це, більшість мам виявили частину з перерахованих симптомів у себе та у своїх дітей різного віку, причому в малюків до року деякі симптоми зустрічаються дуже часто. А в більшості школярів, особливо наприкінці навчального року, болить голова, знижується пам'ять і увага.
ВАНІЛІН — ароматизатор, який містить природний комплекс антиоксидантів. Головна корисність цього продукту полягає в заспокійливій дії на організм, у розслабленні, знятті роздратування. Ванілін здатний усунути тривожні стани, позбавити безсоння, приборкати спалахи гніву, підняти настрій. Він знижує тиск, налагоджує метаболізм, травні процеси, здійснює антисептичну та протизапальну дію, стимулює творчий потенціал і роботу мозку. Ванілін — це антидепресант, антиоксидант і антиканцероген (мінімізує ризик розвитку злоякісних новоутворень). Ще однією важливою перевагою ванілі є те, що вона знімає тягу до солодкого, посилює метаболізм. Ванілін сприяє поліпшенню сну, швидкому одужанню в разі запальних та інфекційних захворювань.
Кому необхідно приймати JUNIOR:
- Усім дітям дошкільного та шкільного віку для загального зміцнення організму.
- Дітям, які особливо потребують додаткових вітамінів і мінералів у період активного росту.
- Дітям, які страждають на сонливість, зайву примхливість, швидку стомлюваність, погіршення апетиту.
- Дітям, які часто хворіють, з ослабленим імунітетом.
- Дітям, які мають проблеми із зором.
- Вагітним жінкам і матерям-годувальницям у підвищеному дозуванні.
Завдяки вітамінно-мінеральному комплексу JUNIOR VISION ваша дитина зможе:
- підвищити свої інтелектуальні здібності;
- бути бадьорим і активним;
- правильно і швидко розвиватися фізично і психічно;
- привести в норму роботу щитоподібної залози;
- зміцнити центральну нервову систему;
- підвищити опірність організму до інфекцій;
- відновити імунітет;
- захистити свій організм від впливу важких металів, шлаків і токсинів;
- нормалізувати діяльність усіх систем організму;
- нормалізувати обмін речовин;
- швидко рости;
- правильно розвиватися в період статевого дозрівання;
- збільшити потенціал головного мозку;
- добре встигати в школі, швидко запам'ятовувати прочитане і відмінно вчитися;
- виділятися серед інших дітлахів дотепністю та кмітливістю.
Спосіб застосування:
Дітям від 3 років по одній цукерці двічі на день (одну вранці, одну вдень). Дорослим у підвищеному дозуванні.
Протипоказання:
Індивідуальна непереносимість компонентів продукту.
Зберігання:
Зберігати за кімнатної температури (не вище 25°C) в сухому, недоступному для дітей місці.
Форма випуску:
60 жувальних таблеток з апельсиновим смаком.
Склад вітамінів JUNIOR VISION:
Інгредієнти | У 2-х таблетках | %NRV* |
Екстракт журавлини | 60 мг | ** |
Концентрат плодів бузини в порошку | 174 мг | ** |
Вітамін C | 100 мг | 125 |
Вітамін E | 10,7 мг | 89,6 |
Вітамін А | 800 мкг | 100 |
Вітамін D3 | 6 мкг | 120 |
Вітамін B1 | 2 мг | 181,8 |
Вітамін B2 | 2 мг | 142,8 |
Вітамін В3 (РР) | 10 мг | 62,6 |
Вітамін B5 | 9 мг | 150 |
Вітамін B6 | 1,7 мг | 119 |
Вітамін B12 | 2 мкг | 80 |
L-селенометіонін (Селен) | 20 мкг | 36,36 |
Інозитол (Вітамін B8) | ||
Птероілмоноглутамінова кислота (Фолієва кислота, Вітамін B9) | ||
D-Біотин (Вітамін B7) | ||
Кальцію цитрат | ||
Заліза фумарат | ||
Цинк | ||
Марганець | ||
Магній | ||
Ванілін | ||
Екстракт кори слизького в'яза | ||
Екстракт трави люцерни |
*NRV: Еталонне значення поживних речовин, %
**Добова доза не визначена
Не використовувати разом із VISION JUNIOR NEO+ або "JN"